0
Posted in: Novinky

Kodak oznámil další výrazné zdražení od ledna roku 2022. Kolik si připlatíme?

Společnost Kodak Alaris v pátek oznámila výrazné zvýšení cen, které se dotkne všech jejích filmových produktů už v lednu 2022. Zvýšení cen se týká všech spotřebitelských i profesionálních filmů Kodak a také fotoaparátů na jedno použití, uvádí Kosmo Foto s odvoláním na britského distributora. Ceny většiny filmů se zvýší nejméně o 20 %.

Nové zvýšení cen následuje po dřívějším zdražování na začátku letošního roku a v roce 2020. Zvýšení cen je způsobeno především zvýšením nákladů na materiál a výrobu, logistiku a dopadem inflace v různých částech světa v důsledku pandemie Covid-19. Zvýšení přepravních nákladů a omezená dostupnost přepravních kontejnerů rovněž ovlivnily pohyb komponentů pro výrobu filmu.

Americká společnost Eastman Kodak, která vyrábí všechny filmy značky Kodak, měla v roce 2021 mimořádné problémy s dodávkami a snažila se udržet krok s poptávkou na trhu. Částečně je to způsobeno obrovským nárůstem zájmu o film a umocněno dopadem pandemie Covid-19 na dodavatelské řetězce. Společnost Eastman Kodak zjistila, že je obtížné mít stálé dodávky všech chemikálií a příslušenství pro výrobu a balení filmů. Pandemie také ztížila přepravu filmů po celém světě.

Kromě společnosti Lomography a ruské společnosti Silberra zůstává Kodak Alaris v současné době jediným výrobcem filmů, který uvádí na trh nové barevné filmy. V roce 2017 přinesl zpět diapozitivní film Ektachrome E100. Výroba posledního z diapozitivního filmu Kodak byla předtím ukončena v roce 2012.

0
    Košík
    Máte to tu prázdnéHurá nakupovat
      Uplatnit poukaz